Prenses ile Sayıları Öğreniyorum

counting1

counting1

Hakkında:

Bu oyunun amacı okul öncesi ve ilkokul öğrencilerinin sayı saymayı eğlenceli bir şekilde öğrenmeleridir. Bu oyun sayesinde öğrenciler hem sayı saymayı öğrenecekler hem de öğrenirken eğleneceklerdir.

Kullanımı:

Aşağıda verilen bağlantıyı tıkladığınız anda oyunun olduğu sayfa ekranınızda açılacaktır. “Start=Başlat” ve “Continue=Devam et” tuşlarına bastığınızda oyunu oynamaya başlayabilirsiniz. Oyunda yapmanız gereken prensesin sırayla uğur böceklerini toplamasını sağlamaktır. Bunun için uğur böceklerinin üzerinde yazan yazılara dikkat etmeniz gerekmektedir. Örnek olarak önce 1 yazan sonra 2 yazan uğur böceğini almalısınız, uğur böceklerini aldıkça İngilizce olarak onun üzerinde yazan sayının okunuşu söylenecektir. Prensesi ok tuşları ile yukarı, aşağıya, sağa ve sola yönlendirebilirsiniz. Ayrıca ekranda verilen elmasları da toplarsanız oyunda puanınız artacaktır. Bütün uğur böceklerini toplamak için sadece 3 hakkınız vardır. Uğur böceklerini topladığınız anda oyun bitecektir. Oyun bittiği anda “Continue=Devam et” tuşuna basarak bir sonraki seviyeye geçebilirsiniz.

Link: http://www.smartygames.com/igre/counting/CarolineCounts.html

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Post Navigation