Resim Tamamlamaca

Dots

Dots

Hakkında:

Bu uygulama okul öncesi çağdaki çocukları sayılarla tanıştırmak için hazırlanmış bir uygulamadır. Öğrenciler verilen sayıları sırayla bir çizgi ile birleştirip resimleri tamamlamaları istenmiştir. BU sayede öğrenciler sayı saymayı eğlenceli bir şekilde öğreneceklerdir.

Kullanımı:

Aşağıdaki bağlantıyı tıkladığınız anda resimlerin olduğu sayfaya ulaşabilirsiniz. Açılan sayfada ok tuşlarıyla hazırlanan resimleri görebilir ve istediğinizi seçebilirsiniz. İstediğiniz resmi açmak için resmin üzerine fare yardımıyla tıklamanız yeterlidir. Noktaları birleştirmek için sırayla sayıların üzerine fare yardımıyla tıklamanız gerekmektedir. Örneğin 2 sayısına bastığınız anda otomatik olarak 1 sayısından 2 sayısına çizgi çizilmektedir. Bütün noktaları birleştirdiğiniz anda resim tamamlanacaktır. Resim tamamlandıktan sonra ekranda belirlenecek “Color= Boya” tuşuyla isterseniz resmi verilen boyalarla boyayabilir ve/ veya “print=yazdır” tuşuyla resmi kağıda bastırabilirsiniz.

Link: http://www.smartygames.com/connectDots.php

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Post Navigation